Як визначається місце реєстрації автомобіля?

Розпорядженням Нацкомфінпослуг № 673 від 27.10.2011 «Про затвердження Положення про особливості укладання договорів ОСАЦВ», місцем реєстрації транспортного засобу, що регламентується, є Орган реєстрації автотранспортного засобу, який зазначений у реєстраційних документах на автомобіль. Такими органами були раніше МРЕВ. Потім Центри ДАІ, з чотиризначним кодуванням. Нинішню назву органів реєстрації – сервісні центри МВС, список яких, як і їхні попередні назви, можна переглянути на сайті МВС.

Наскільки критично, якщо поліс оформлений не в тій зоні?

При оформленні поліса не за місцезнаходженням Органа, який реєстрував транспортний засіб, а за місцем реєстрації власника, наприклад, якщо страховий платіж виявився меншим, ніж має бути насправді, у Вас виникнуть додаткові ризики: 
Страхова компанія здійснить виплату в повному обсязі, проте подасть регресний позов на Вас як винуватця ДТП. Сума позову може сягати 50% виплаченого страхового відшкодування, незалежно від суми недоплати на підставі п. 38-1.1. статті 38-1 Закону України «Про ОСАЦВ»: 
«У разі, якщо страховик здійснив страхове відшкодування за шкоду, заподіяну під час використання забезпеченого транспортного засобу, у сфері, яка передбачає більше значення коригувального коефіцієнта, ніж визначено договором страхування, то особа, відповідальна за шкоду, заподіяну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, зобов'язаний компенсувати страховику 50% виплаченого страхового відшкодування».

Кому належить знижка в 50%

«Розмір страхового платежу за одним внутрішнім договором страхування зменшується на 50%, за умови, що страхувальником є ​​громадянин України – учасник війни, інвалід ІІ групи, особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесена до І чи ІІ категорії, на пенсіонера (якщо ТЗ належать йому на правах власності), а забезпечений транспортний засіб має робочий об'єм двигуна до 2500 см3 включно. Пільга надається за умови особистого керування таким транспортним засобом особою, яка належить до визначених у цьому пункті категорій громадян України, без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу». 
При цьому, якщо під час ДТП за кермом буде водій не пільговик, – страхова компанія має право після виплати постраждалій стороні в повному обсязі подати регресний позов на винуватця ДТП, згідно з п. 38-1.1. статті 38-1 Закону України "Про ОСАЦВ". 
На сайті МТСБУ розміщена інформація, згідно з якою поліс також діятиме, якщо за кермом авто перебуватиме водій-пільговик не власник авто, за умови, що страхувальником є ​​пільговик - власник авто. Приклад: якщо авто записано на дружину водія-пільговика, то поліс діятиме і на чоловіка водія-пільговика.

Як діє пряме врегулювання ОСАЦВ?

Пряме врегулювання збитків в автострахування означає, що постраждалий у ДТП тепер має вибір, куди йому звертатися за відшкодуванням збитків. Це може бути як страхова винуватця, так і компанія, де він уклав свій договір щодо ОСАЦВ.
Що ви виграєте? Висока ймовірність того, що Ваша СК ставитиметься до Вас більш лояльно, ніж СК винуватця ДТП. Термін врегулювання таких страхових подій може суттєво скоротитися. Це особливо актуально у тому випадку, коли винуватець ДТП придбав свій поліс автоцивілки у сумнівної СК.
Важливо знати, що пряме врегулювання працює за умов:

- ДТП сталася за участю лише двох автомобілів і є контактною (відбулося зіткнення);

- В обох водіїв дійсні поліси ОСАЦВ, страхових компаній учасників угоди;

- ДТП оформлено належним чином (викликано поліцію на місце події або заповнено європротокол);

- виплати по прямому врегулюванню компенсують лише збитки, завдані майну.

Чи можна оформити поліс ОСАЦВ на 6 місяців?

Закон України «Про ОСАЦВ» (п. 17.1 ст. 17) передбачає можливість укладання договорів ОСАЦВ терміном від 6 до 12 місяців, – на період використання транспортного засобу. 
На строк менше 6 місяців можливе укладання договору ОСАЦВ тільки для транспортних засобів без реєстрації, з тимчасовою реєстрацією або транспортних засобів, зареєстрованих в інших країнах.

Як захиститись від шахрайства?

Ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві послуги. А потім платити/доплачувати за них у разі виникнення страхового випадку. Найпоширенішими видами шахрайства при купівлі поліса ОСАЦВ посередниками є: 
— продаж полісів страхових компаній, які втратили ліцензію; 
- Виписка поліса на бланках, які вже вважаються загубленими; 
- Втрата бланка поліса через час, після оформлення договору; 
- Виписка поліса на фальшивому (підробленому) бланку. 

Будьте уважні! Використовуйте прості інструменти від перелічених видів шахрайства:
a. Перевіряйте наявність чинної ліцензії у страхової компанії, що розглядається. Страхова компанія має бути членом МТСБУ (тільки ОСАЦВ) або повним членом МТСБУ (ОСЦПВ + Зелена карта). Актуальний список Ви зможете переглянути на сайті цієї установи.
b. Перевіряйте статус полісу у базі даних МТСБУ до оформлення договору. Поліс повинен вважатися «чистим». 
c. Перевіряйте статус за 30 днів після оформлення договору. Він повинен мати статус «Поліс, що діє, на чч.мм.гггг».

Що таке франшиза?

Франшиза – це сума, яка не виплачується страховою компанією у разі настання страхового випадку. 
Виплачується винуватцем ДТП самостійно. 
Франшиза, при відшкодуванні шкоди, заподіяної життю та здоров'ю потерпілого не застосовується. 
Розмір франшизи не може перевищувати 2% суми ліміту виплат за майном. Тобто. 2% х 100 000 грн. = 2000 грн. (з 19.02.2016). У договорі страхування обов'язково має бути зазначений розмір франшизи.

Чи застосовується коефіцієнт зносу автомобіля при розрахунку страхового платежу?  

Правомірно під час виконання умов, зазначених у відповідних пунктах «Методика товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів». 
Так, згідно з п. 7.38 зазначеної методики, знос дорівнює нулю для нових складових та складових КТЗ, термін експлуатації яких не перевищує: 
• 5 років – для легкових КТЗ виробництва країн СНД; 
• 7 років – для інших легкових КТС; 
• 3 роки – для вантажних КТС, причепів, напівпричепів та автобусів виробництва країн СНД; 
• 4 роки – для інших вантажних КТС, причепів, напівпричепів та автобусів; 
• 5 років – для мототехніки. 

Однак згідно з п. 7.39 вищеописаної методики винятками у застосуванні нульового зносу на описаних вище умовах є: 
• Якщо КТС експлуатуються в інтенсивному режимі (пробіг у 2 і більше разів вищий за нормативний). 
• Якщо частини кузова, кабіни, рами відновлювали шляхом ремонту або вони мають корозійні руйнування або пошкодження у вигляді деформації. 
• Якщо КТС експлуатуються в режимі таксі, автомобілів спеціального призначення або використовуються поза дорогами загального користування не менше 30% пробігу.

Як прискорити виплату страховиком?

Якщо страховик є членом МТСБУ, постраждалий може звернутися зі скаргою безпосередньо до цієї організації для досудового з'ясування питання про виплату такою фінансовою установою страхового відшкодування. Копію скарги надіслати до «Нацкомфінпослуг України» як до Органу державного нагляду за діяльністю страховиків.

ДОСТАВКА   КИЄВОМ  ::.  АВТОГРОМАДЯНКА (ОСЦПВ)   ::.  ЗЕЛЕНА КАРТА   ::.  АВТОКАСКО   ::.  (044)   233 - 22 - 98; (063)   233 - 22-98   ::.

click fraud detection